(۳۰ خط) ۲۸۱۱۱۱۸۲-۰۲۱
تلگرام آتیه اسخر
اینستاگرام آتیه اسخر

شیر پلیمری فیلتر شنی استخر Filters Valve

 شیر پلیمری فیلتر شنی استخر شامل حالت های زیر می باشد :

حالت فیلتر (filter)  

سیستم سیرکولاسیون اغلب در حالت فیلتر است. چرخه ی فیلتراسیون معمولی مورد استفاده قرار می گیرد و در برخی استخرها برای لایروبی هم مورد استفاده قرار می گیرد.

حالت شستشوی معکوس (Backwash)

شستشوی معکوس برای پاک کردن فیلتر آلوده ای استفاده می شود که توسط افزایش افت فشار نشان داده شده توسط فشارسنج های روی مخزن مشخص می شود.

برخی فیلترهای ماسه ای High rate زمانی شستشوی معکوس می شوند که فشار مخزن psi 6-8  بیشتر از زمان شروع به کار فیلتر باشد. وقتی یک مخزن فیلتر چند مجرایی شستشوی معکوس می شود ابتدا باید پمپ خاموش باشد. سپس دسته ی شیر از حالت فیلتر به حالت شستشوی معکوس تغییر وضعیت داده می شود و دوباره پمپ روشن می شود. وقتی که آب خروجی از فیلتر در زمان شستشوی معکوس زلال شد پمپ خاموش می شود.

حالت شستشو (rinse)

پس از هربار شستشوی معکوس؛ شستشوی فیلتر انجام می گیرد. وقتی دسته ی شیر بر روی حالت “شستشو” قرار گرفت؛ پمپ دوباره روشن می شود و فیلتر برای مدت 60-30 ثانیه شسته می شود.

حالت خارج کردن فاضلاب (waste)

حالت خروج فاضلاب در زمان تخلیه یا زهکشی استخر و توسط راه فرعی کنارگذر فیلتر و برای لایروبی زباله های درشت مورد استفاده قرار می گیرد. در طی این چرخه، آب خارج شده از استخر مستقیما وارد فاضلاب می شود.

حالت سیرکولاسیون مجدد (Recirculate)

چرخه ی سیرکولاسیون مجدد،آب درون استخر را از راه فرعی کنار فیلتر عبور می دهد. این چرخه اغلب در زمان افزودن مواد شیمیایی به آب مورد استفاده قرار می گیرد.

حالت بسته (Closet)

وقتی فیلتر پایین تر از سطح استخر قرار دارد ممکن است در زمان خاموش بودن پمپ در صورتی که فیلتر بسته نباشد آب استخر از دست برود. این حالت فقط در زمان خاموش بودن پمپ مورد استفاده قرار می گیرد.

حالت لایروبی (Vacuuming)

چرخه ی لایروبی برای لایروبی مستقیم از درون فیلتر انجام می شود. در این چرخه، آب در طی زمان لایروبی به استخر بر می گردد. برخی اوقات بخصوص وقتی که زباله های درشت وجود دارند عاقلانه این است که لایروبی مستقیما به فاضلاب تخلیه شود.

در برخی مناطق از آب شستشوی معکوس برای آبیاری، شستشوی ماشین، یا سایر کارها استفاده می شود. کلرین موجود در آب شستشوی معکوس به سرعت از بین می رود بخصوص اگر به بیرون پاشیده شود.

تمامی حالت های ذکر شده به وضوح در بالای مخزن نوشته شده است.

جدول مشخصات فنی فیلترهای شنی  SAND Filters Valve  

ردیف

مدل 

سایز اتصالات

(inch)

1 PS-6405 “11/2
2 PS-6403 11/2″
3 PS-6404 2″
4 PS-6200 21/2″
5 PS-6104 2″

 

برای دسترسی به سایت مرجع بر روی لینک  SAND VALVE FILTERS  کلیک نمائید.

دسته بندی محصولات

دسته بندی محصولات

برند محصولات

برند محصولات

جدید ترین محصولات

جدید ترین محصولات
گروه فنی مهندسی آتیه استخر

گروه فنی مهندسی آتیه استخرافتخار دارد با بهره گیری از سرمایه انسانی جوان و مهندسین خلاق خود در زمینه طراحی ، ساخت و اجرای مجموعه های آبی قهرمانی ، لوکس خانگی ، پارک های آبی و آب در مانی در خدمت جامعه مهندسین ، انبوه سازان ، مجموعه داران و ورزشکاران محترم باشد . این شرکت با توجه به اهمیت فعالیت در فضای رقابتی ، تحقیق و توسعه منطبق با استاندارد های جهانی را جز اهداف کاری خود را قرارداده است

آخرین مقالات

  • روش های نگهداری آب استخر
  • استخر شیشه ای
  • استخرهای آبدرمانی
  • استخرهای پیش ساخته
  • استخرهای بی انتها

ارتباط باما

تهران، تجریش، دزاشیب، خیابان کریمی، پلاک 234

۰۲۱-۲۸۱۱۱۱۸۲

۰۹۱۲۰۲۱۰۵۱۵

INFO@ESTAKHR.ORG

atiehpools